Agencja pracy

Praca na magazynie Niemcy - praca magazyn Niemcy - magazynier Niemcy

Praca magazyn Niemcy - Praca Magazynier Niemcy

Wielu Polaków wyjeżdża za granicę w pogoni za lepszymi zarobkami. Praca magazyn Niemcy - raca magazynier Niemcy. Odkąd Polska znalazła się w Unii Europejskiej, swobodne podróżowanie, również w celach zarobkowych, stało się zdecydowanie prostsze, w związku z czym liczba chętnych na pracę poza granicami kraju wzrosła. Dlaczego właściwie ludzie tak chętnie wyjeżdżają i co sprawia, że dla wielu z nich praca w Niemczech jest aż tak atrakcyjna?

Praca za granicą
Dawniej praca za granicą wiązała się z prestiżem, który można było osiągnąć wysokimi zarobkami. Teraz czasy trochę się już zmieniły, jednak wyjazdy za granicę wciąż są popularne i nadal atrakcyjne. Dlaczego Polacy wybierają Niemcy? Nie chodzi tylko o wyższe zarobki. Przede wszystkim Niemcy są blisko, nie ma więc problemu, gdy ktoś stwierdzi, że chce wrócić do domu na weekend, ponieważ tęskni za bliskimi lub w celu załatwienia swoich prywatnych spraw. Samo zorganizowanie podróży nie jest również tak uciążliwe, jak w przypadku przenoszenia się do krajów położonych znacznie dalej w Zachodniej Europie. Oczywiście praca za granicą nie oznacza już potrzeby posiadania aktualnego paszportu ani wizy, unikamy więc wielu dodatkowych formalności.

Zarobki w Niemczech wyższe niż w Polsce
Najważniejsze jednak wciąż pozostają zarobki, a te wynikające z pracy w Niemczech są w dalszym ciągu o wiele wyższe niż w Polsce. Najniższa godzinowa stawka wynagrodzenia (Mindestlohn) to w Niemczech 8,84 Euro, co w wolnym przeliczeniu daje ponad 35 zł. Oczywiście koszty wynajmu mieszkania i ogólnie życia w Niemczech również są odpowiednio wyższe, jednak wciąż jest to opłacalne, szczególnie kiedy polskie agencja pracy partycypują w kosztach.

Jacy pracownicy są szczególnie poszukiwani w Niemczech?
Warto wiedzieć, że nie trzeba dobrze znać języka, by znaleźć pracę w Niemczech. Firmy oraz agencje często poszukują osób do prostych i powtarzalnych czynności, czyli do  pracy na produkcji czy też przy pakowaniu towarów, gdzie znajomość języka obcego może być tylko dodatkowym atutem ale zdecydowanie nie jest niezbędna. W takiej pracy sprawdzi się właściwie każdy, a zarobki są znacznie wyższe niż te w kraju ojczystym.
Równie często można trafić na oferty pracy dla magazyniera. Praca magazynier Niemcy - praca magazyn Niemcy -  również należy do jednych z najprostszych prac, które w zależności od stanowiska (pomocnika magazynowy / magazynier / komisjoner / operator wózka widłowego / pakowacz), wymagają zazwyczaj tylko krótkiego okresu przyuczenia. Praca dla Par - oferty pracy bez języka Niemcy.   

Jeśli nadal nie wiesz, jaka praca będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia, skontaktuj się z nami, a my doradzimy i pomożemy znaleźć korzystne rozwiązanie.